NYX Highlight & Contour Pro Palette

Herkese selam, sınavlar, okul yoğun tempoya uyum sağlamak için buraya yazmayı bırakmıştım uzun bir süreden sonra geri döndüm!

Instagram’dan beni takipleyenler bilir bu paleti ne kadar sevdiğimi, neredeyse her fotoğrafımda ucundan kıyısından paylaşıyorum. Asla kullanmayı bırakamadığım bi palet kendisi! Benden çok fazla da incelemesini istenilen bi’ paletti bende yeni dönmüşken en sık kullandığım ürünle başlayayım dedim.

Ürüne gelecek olursam tamamen toz ürünlerden oluşuyor, ambalaj açısından gayet sağlam ancak fazlasıyla kocaman yani makyaj çantama atayım, okulda-dışarıda vs tazelerim gibi bir şey deme şansınız yok. 

Bu paletin en güzel yanı sanıyorum ki refil olarak yenilenebiliyor olması. Mesela beğenmediğiniz ürünü çıkartıp yerine başka bir refil far, pudra, allık, bronzer ekleyebiliyorsunuz.

Üst sırada sabitlemek için pudra ve highlighter bulunuyor, alt sıradaysa kontür ve bronzer pudraları yer alıyor. Paletteki en büyük sıkıntı galiba her rengin herkese uymaması ve biraz tozutuyor olması.  Benim ürünü uygulama yöntemim (bu her üründe geçerli) ürünü azar azar alıp dağıtıyorum böylece en çamur gibi duran ürün bile homojen şekilde dağılmış oluyor. Kalıcılık açısından gayet iyi bir ürün, sabah 8 gibi uyguladığım kontür 2’e kadar bozulmadan kalabiliyor. (Tabi bu sizin cildinize göre değişiklik gösterebilir)

Palete geçecek olursak, ilk dörtlü: Ice Queen, Soft Light, Tan ve Toffee
Ice Queen: tamamen buz beyazı, sedefli bir highlighter asla sim sim şekilde durmuyor. Ben kendisini uyguladığım zaman Real Techniques’in Setting brush’u ile uyguluyorum. Aşırı derece de pigmentli bir ürün, az alıp uygulamanızı öneririm. Aksi halde “ben buradayım, beni fark etmemen için kör olman gerek” diyor.

Soft Light: bej ve mat sabitleme pudrası. Ben kuru cilte sahibim, pudra seçerken biraz sıkıntı yaşıyorum. Topak topak kalma, dökülme gibi sorunlarla karşılaştığım için çok fazla pudra kullanma, seçme seçeneğim olmuyor. Kullandığımın dışına pek çıkamıyorum ancak bu pudraya da essence’nin pudrası gibi vuruldum. Hiçbir şekilde dökülme yapmıyor, Hm’nin sanıyorum ki kontür ve allık fırçasıydı aldığım ancak ben pudra dağıtmak için kullanıyorum.

Tan: Aşırı derece de sıcak tonlu bronzer ben genellikle yüzümü ısıtmak için bu ürünü kullanıyorum. Hafifçe burnumun yanaklarımın üstüne ve alın çerçevesinde kullanıyorum ya da göz makyajında en sevdiğim tonlardır kahveler göz makyajında katlanma bölgesinde kullanıyorum.

Toffee: Sanırım palette kullanamadığım renklerden birisi bu fazlasıyla griye dönük, küllü bi ton. İçerisinde biraz ışıltılar barındırıyor. Hiç kullanamazsam göz makyajında kullanırım diyip kenarda duran bi’ seçenek.

Diğer dörtlü: Cream, Nectar, Sculpt ve Hollow
Cream: Kendisi make-up artistlerinin bolca övdüğü banana powder diye tabir edilen sabitleme pudrası diye geçiyor. Bana kullandın mı diye sorarsanız, hayır. Elim gitmiyor diyebiliriz. Renginin fazla sarı olduğuna bakmayın ciltte rengi ısınıp, cildinizle bütünleşiyor.

Nectar: Paletteki diğer pudralara göre daha pembe alt tonlu içerisinde biraz ışıltı barındırıyor. Daha çok var ve yok arasında bi highlighter diyebiliriz, cildi sağlıklı gösteren falan.

Sculpt: Sanırım palette aşık olduğum, bittikçe alıp duracağım bi’ ürün kendisi. Kendisinin tonunu nasıl anlatsam bilemiyorum soğuk desem soğuk değil, kahve desem öyle değil. Her tende farklı duran bi’ kontür seçeneği. Ben kendisini azar azaralıp Aliexpressten aldığım Nars Ita fırça çakmasıyla uyguluyorum. Gayet kolay bir şekilde dağılıyor ve doğal bir kontür yapıyor.

Hollow: Kendisi bana göre aşırı derece de koyu bir renk, ben bu kontür rengini uygulamam için sanırım bi’ 3-4 sene güneş altında bronzlaşmam gerek.. Kontür açısından kullanamasam bile göz makyajlarımda kullanıyorum! Oldukça işe yarıyor gölgelendirme yaparken.

Ben paleti aldığımda fiyatı 70 idi ama şu an güncel fiyatı 80₺ civarı gibi bi’ şey. Refil olarak satın aldığınızda daha fazla para ödediğiniz için böyle 8 toz ürünü bir arada almak bana daha mantıklı geliyor.

Satın almak isterseniz size en yakın Nyx mağazasından ya da online sitesinden ürünü alabilirsiniz. Şuraya tık tık yaparsanız direkt ürüne gitmiş olursunuz!

Son olarak da sizin NYX ürünlerinden kullandığınız var mı? Bana kesinlikle alman gerek bunu dediğiniz ürünler varsa yorum olarak bırakabilir ya da bana instagram’dan ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Minnoş ve güzel yürekli kalın!

Swatch: 


Yorumlar